• 20 lipca 2024

Cannabis Sativa to podobnie jak Cannabis Indica najbardziej popularny gatunek konopi jakie mamy obecnie dostępne. Można także wyróżnić jeszcze Cannabis Ruderalis, a więc konopie dzikie. Jednak trzeba zaznaczyć, że są to obecnie najrzadziej spotykane odmiany i raczej nie będziemy mieli z nimi do czynienia. W sprzedaży obecnie znajdziemy między innymi odmiany, które mają charakter 100% Sativa i gwarantują dużą dawkę THC.

Konopie siewne najlepiej będą radzić sobie w ciepłym klimacie. Dlatego badacze podkreślają, że ich początek prawdopodobnie miał miejsce w krajkach takich jak Indie, Tajlandia, Kolumbia czy Meksyk. Najlepsza jakość będzie można znaleźć w profesjonalnych sklepach, gdzie gromadzone są nasiona najlepiej przygotowane i starannie selekcjonowane w celach kolekcjonerskich. W takich miejscach znajdą się oczywiście nasiona 100% Sativa. W profesjonalnych sklepach, które obecnie funkcjonują na rynku będzie można bez problemu kupić starannie selekcjonowane nasiona i jednocześnie będzie można to zrobić legalnie, ponieważ nasze prawo dopuszcza zakup nasion w celach kolekcjonerskich.

Zakazana w naszym kraju jest uprawa takich nasion a także sprzedaż marihuany w formie gotowego suszu. Jeśli jesteście zainteresowani marihuaną i chcecie o niej nieco więcej się dowiedzieć będziecie  mogli również wchodzić na naszą stronę, znajdziecie tutaj wiele ciekawych informacji o charakterze edukacyjnym, dzięki którym będziecie mogli lepiej tą roślinę lepiej poznać.

Uprawa konopi

Czysta Sativa charakteryzuje się tym, że ma stosunkowo długi okres kwitnienia. Najczęściej będzie on dłuższy niż w przypadku odmian Indica. Gwarantuje jednak bardzo obfite i doskonałe jakościowo plony, z których każdy będzie zadowolony.

Można ją uprawiać zarówno w warunkach zewnętrznych jak i w szklarniach. Od konopi indyjskich siewne będą różnić się między innymi ich budową. W przypadku odmiany Sativa mamy zdecydowanie wyższe rośliny a także bardzo charakterystyczne długie i cienkie liście. Indica jest odmianą bardziej rozłożystą, ma szerokie liście. Konopie siewne mają zazwyczaj wyższy poziom THC a więc tego składnika, który odpowiada za działanie psychoaktywne marihuany. Satica będzie gwarantować pobudzające efekty i może również zapewnić staneuforii. Warto dodać, że nasiona konopi siewnej wykorzystywane są także w przypadku przemysłu spożywczym, farmaceutycznym i kosmetycznym. Jest to więc roślina, która rzeczywiście ma bardzo wiele pozytywnych właściwości i rzeczywiście warto na tą roślinę zwrócić uwagę, bliżej się nią zainteresować. 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
Top