• 25 czerwca 2024

Podróże to świetny sposób na poszerzenie horyzontów. Nasiona konopi afgańskiej są różnorodne i wartościowe. Afghan pochodzi od konopi uprawianych w afgańskich górach (Hindu Kush). Były one również importowane z Uzbekistanu i Tadżykistanu. Udoskonalono je poprzez krzyżowanie i selekcję. Zidentyfikowano i ustabilizowano najbardziej pożądane geny. Odmiany afgańskie stanowią dziś ścisłą czołówkę pod względem wydajności i popularności. Szczególnie polecane są do zastosowań terapeutycznych i leczniczych.

Jak powstała odmiana Afghan?

Tradycyjne szczepy afgańskie to lokalna odmiana, która była uprawiana w tym samym regionie przez setki lat. Przez długi czas uległa ona "ulepszeniu". Przystosowuje się do trudnych warunków i zwiększa swoje możliwości adaptacyjne. Turystyka sprawiła, że stała się fenomenem na skalę światową. Hindukusz jest znany z gwałtownych konfliktów. Już sama nazwa jest wymowna. W języku afgańskim (Pashto) oznacza ona "zabójcę Indian". W latach 60. i 70. był jednak popularnym celem turystów ze wszystkich części globu. Hipisów ciągnęło w góry Afganistanu, bo chcieli zobaczyć kulturę i obyczaje Afgańczyków, a także zmysłowy świat miejscowej marihuany. Czasami po powrocie do domu przemycali haszysz i nasiona afgańskich konopi. Nowa era w marihuanie została otwarta na inne kraje, w tym USA, Hiszpanię i Holandię. Wykorzystano ją również do stworzenia Skunk #1.

Odmiana Afghan - dominująca Indica

Odmiana konopi Afghan to w 100% genetyka Indica lub dominująca Indica. To bezpośrednio decyduje o wysokim poziomie naturalnych kannabinoidów. Odmiany afgańskie bardzo często mają średnio wysoką zawartość THC (tetrahydrokannabinolu) oraz wysoką zawartość CBD (kannabidiolu). Związek pobudzający działa stymulująco, natomiast działanie relaksujące i przeciwbólowe drugiego związku jest obecne w obu przypadkach. Jest to szerokie uogólnienie. Zawartość THC w nasionach Afghanica oscyluje między 20% a 25%. W afganice (z landrynek) może sięgać nawet 25%. Istnieje wiele odmian, takich jak. Auto Afghan Mass z Seeds Bank zawiera dużo CBD. Niektóre odmiany zawierają domieszkę genu Ruderalis (Afghani #1 Automat, Afghan Kush Ryder), lub równe ilości Indica (Afghan Skunk). Ruderalis był rosyjskim szczepem. Pozwala ona na szybsze kwitnienie.

Charakterystyka genotypu Afghan - Indica:

- Kulista struktura: Jest to roślina o zwartym pokroju i mniejszej ilości gałęzi. Zwarty lub ściśnięty wygląd roślin odróżnia je od ażurowych, luźno ułożonych liści Sativy.

- Ciasna struktura kwiatów. Topy roślin Indica są gęste i żywiczne. Ta cecha jest najbardziej uwielbiana przez szczepy Indica i Afghan.

- Relatywnie niska wysokość. Sativy są wyższe niż większość odmian. Na zewnątrz słabsza siła wzrostu jest bardziej pożądana. Pozwala to na większą dyskrecję. Odmiany te mają również wysoki poziom płodności. Siła jakości jest ważniejsza niż rozmiar.

Szerokie blaszki liściowe w kolorze ciemnozielonym.

Genetyka może mieć znaczący wpływ na cechy fenotypowe szczepu, jak widać. Odmiana afgańska jest bardzo poszukiwana ze względu na jej czystość lub dominację Indica. Ważne jest jednak, aby wziąć pod uwagę inne cechy, takie jak osiągnięcia poszczególnych hodowców. Afghan ma zarówno tradycyjne, jak i automatycznie kwitnące odmiany. Mogą być uprawiane na zewnątrz lub w pomieszczeniach. Niezwykle popularne są konopie Skunk i Kush.

Właściwości lecznicze odmiany nasion Afghan

Nasiona afgańskie są często wykorzystywane w celach leczniczych. Znane są ze swoich właściwości leczniczych i wielu innych korzystnych właściwości. Mogą zmniejszyć poziom lęku i stresu, a także leczyć depresję. Mogą być stosowane w leczeniu bezsenności i przywracaniu równowagi duchowej. Mają również silne właściwości przeciwbólowe.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
Top