• 20 lipca 2024

THC czyli tetrahydrokannabinol jest związkiem psychoaktywnym występującym w konopiach indyjskich. Związek ten ma również działanie lecznicze. Możesz chcieć zwiększyć stężenie THC z powodów leczniczych lub po prostu, aby zwiększyć swój haj.

Główne powody zwiększenia poziomu THC to:

  1. Zwiększenie psychicznego i psychoaktywnego wpływu pąków.
  2. Aby osiągnąć lepsze efekty lecznicze marihuany w łagodzeniu przewlekłego bólu, nudności i innych dolegliwości.
  3. Zwiększenie wartości lub siły działania plonów.

Choć zwiększenie ilości THC w domowej uprawie marihuany ma swoje zalety, nie każdy wie, jak to zrobić. Oto 5 wskazówek, jak można podnieść poziom THC.

1. Wybieraj odmiany i genetyki o wysokiej mocy

Rodzaj szczepu, który wybierzesz do uprawy, określa pułap potencji marihuany. Genetyka i rodzaj szczepu są głównymi czynnikami decydującymi o tym, jak bardzo można zwiększyć poziom THC. Trudno jest również osiągnąć pełen potencjał mocy marihuany, jeśli pominie się którąś z wytycznych dotyczących uprawy. Dlatego powinieneś wybrać odmianę marihuany, która jest powyżej docelowego stężenia.

Na przykład, jeśli określony szczep ma potencję 20%, oznacza to, że jest to poprzeczka. Żadna ilość wysiłku nie sprawi, że stężenie THC wyniesie 21%. Najpopularniejsze odmiany marihuany o wysokim poziomie THC są wymienione poniżej.

Odmiana Średnie stężenie THC
Chiquita Banana 33%
Pink Stardust 32%
Bruce Banner 29%
Girl Scout Cookies 28%
Chem Berry D 28%

Należy jednak pamiętać, że jest to optymalna moc każdej odmiany, gdy wszystkie wytyczne są przestrzegane. Możecie mieć niższe stężenie THC z powyższych odmian. Należy przestrzegać wszelkich wytycznych dotyczących uprawy od dostawcy nasion, aby uzyskać maksymalne stężenie.

2. Właściwy okres zbiorów

Skład tetrahydrokannabinolu zmienia się z każdym etapem wzrostu. Jeśli zbierzesz plony zbyt wcześnie, stężenie THC będzie niskie. Niski poziom THC oznacza niższą moc uprawy. Marihuana ma 15 do 20 dni okresu, kiedy uprawa jest bardzo silna w związek THC.

Niektóre wskaźniki, że twoja marihuana jest w maksymalnej mocy to:

  • Mlecznobiałe trichomy i czerwonobrązowe słupki
  • Spuchnięte jajniki
  • Liście zaczynają się żółknąć
  • poskręcane słupki
  • Wysokie stężenie terpenów

Powinieneś sprawdzić te wskaźniki przed zbiorami marihuany. Praktyki po zbiorach, takie jak utwardzanie i suszenie, pomagają zachować moc marihuany. Niektórzy ludzie skarżą się na ból głowy spowodowany spożyciem nieutwardzonej marihuany. Peklowanie i suszenie poprawia również smak i zapach marihuany. Należy suszyć ziele powoli, ponieważ szybkie suszenie wpływa również na jego zapach i smak.

Zaleca się również zbieranie marihuany o świcie, kiedy stężenie THC jest wysokie. Podczas uprawy marihuany w pomieszczeniach pod lampami, należy pozostawić roślinę w ciemności na dzień lub 2, aby uzyskać maksymalną moc THC.

3. Kontrola światła i temperatury

Podobnie jak inne rośliny, marihuana dobrze radzi sobie w odpowiednich temperaturach i świetle. Chociaż może rosnąć pod ograniczonym światłem, to zmniejsza kwitnienie rośliny. Cannabis produkuje więcej pąków przy wysokiej ekspozycji na światło i temperaturze około 20-250 C. Cannabis dobrze radzi sobie przy ekspozycji na światło UV. Konopie są rodzime dla równika i gór. Oznacza to, że roślina radzi sobie dobrze, gdy jest wystawiona na działanie promieni słonecznych.

Trichomy są fabryką THC i działają jako mechanizm obronny przed światłem UV. W związku z tym, zwiększenie promieniowania ultrafioletowego do pewnego poziomu zwiększa wzrost trichomów. W konsekwencji wzrasta stężenie THC.

Uprawa indoor również zyskała zainteresowanie rolników. Aby utrzymać wysokie stężenie THC w szklarni, należy zainstalować żarówki kwiatowe, lampy LED lub lampy wyładowcze o wysokiej intensywności. Należy zawiesić lampy nad roślinami i pozostawić trochę miejsca między lampami a uprawą, aby umożliwić szerokie odprowadzanie światła UV. Przestrzeń zmniejsza również temperaturę, ponieważ poziom THC spada w temperaturach powyżej250 C.

Istotne jest, aby uzupełnić światło UV w ciągu ostatnich 2 tygodni przed zbiorami. Uzupełniające światło pomaga wykorzystać pełen potencjał rośliny przed osiągnięciem dojrzałości.

4. Zapewnij sobie zdrowe zbiory

Chociaż marihuana ma niewielu wrogów w postaci szkodników i chorób, infestacja może obniżyć moc, jak również wydajność upraw. Dlatego należy być proaktywnym, aby podjąć niezbędne środki zapobiegawcze. Jednakże, należy również uważać, aby nie stosować nadmiernej ilości środków chemicznych na konopie, ponieważ może to zmienić stężenie aktywnych związków (CBD i THC).

Niektóre z najczęstszych czynników predysponujących do rozwoju chorób i szkodników to niedostateczne podlewanie, nadmierne podlewanie, zbyt wysokie temperatury, niedobór składników odżywczych i przerwanie ciągłości korzeni. Dlatego należy stosować odpowiednią ilość wody podczas nawadniania i w miarę możliwości regulować warunki klimatyczne. Należy również unikać nieregularnych cykli świetlnych, ponieważ mogą one również obniżyć poziom THC. Należy prawidłowo rozmieścić uprawy, aby uniknąć stłoczenia, które może prowadzić do łatwego rozprzestrzeniania się szkodników i chorób. Wykorzenianie dotkniętych roślin zapobiega rozprzestrzenianiu się szkodnika lub choroby na inne.

5. Nawilżanie

Jeśli chcesz zwiększyć ilość THC w marihuanie, powinieneś zmniejszyć ilość wilgoci w powietrzu przed zbiorami. Powinno to nastąpić około 15 dni przed zbiorem, zanim roślina będzie dojrzała do zbiorów. Odmiana wilgoci daje podobny efekt jak wtedy, gdy rośliny są wystawione na działanie wystarczającej ilości światła i ciepła. Warunek ten zwiększa wzrost trichomes bronić roślinę.

Rośliny wydzielają również więcej żywic, które działają jako warstwa ochronna przed suchymi warunkami. Wzrost żywicy prowadzi do zwiększenia poziomu THC. Jednakże, należy nadal podlewać uprawę, ale zmniejszyć ilość wody. Ważne jest, aby zwrócić uwagę na różnicę między wodą do nawadniania a wilgotnością.

Wnioski

Chociaż nie jest możliwe zwiększenie stężenia THC ponad maksymalne stężenie szczepu, można osiągnąć optymalne stężenie. Konopie o wysokiej mocy zwiększają intensywność haju. Marihuana ma również lepsze właściwości lecznicze, zwłaszcza w łagodzeniu bólu. Większość hacków w utrzymaniu upraw na wysokim poziomie to kontrola czynnika klimatycznego. Należy upewnić się, że jest odpowiednia ilość wilgoci, temperatury i światła. Oprócz tego, równie ważne jest utrzymanie zdrowej uprawy.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
Top