• 20 lipca 2024

Zamiast proponowanego lipca 2018 roku, ogłoszono, że rekreacyjna marihuana w Kanadzie zostanie opóźniona.

Jest trochę złych wiadomości dla Kanadyjczyków, którzy mają nadzieję na palenie tego lata. Dzisiaj kanadyjski rząd federalny ogłosił, że rekreacyjna marihuana w Kanadzie zostanie opóźniona. Rząd podejmie decyzję o ostatecznym głosowaniu nad ustawą C-45 7 lipca. Dodatkowo, przygotowanie polityki i infrastruktury dla detalicznej sprzedaży marihuany zajmie od 8 do 12 tygodni.

Czym jest Bill C-45?

Minister zdrowia Ginette Petitpas Taylor powiedziała, że legalna marihuana wejdzie do sprzedaży we wszystkich prowincjach i terytoriach w tym samym czasie, co sugeruje, że jeśli tylko jedna z nich będzie potrzebowała pełnych 12 tygodni na przygotowanie się, to wszystkie będą musiały poczekać. via The Star

Dwa znaczące projekty ustaw decydują o inicjatywie legalizacji marihuany w Kanadzie: C-45 i C-46. Pierwszy z nich reguluje sprzedaż, uprawę i używanie marihuany. Dodatkowo, drugi zaostrza prawo, aby zapobiec prowadzeniu pojazdów pod wpływem. 7 lipca, kanadyjski Senat będzie głosował nad C-45.

Zgodnie z tymi nowymi przepisami, Kanadyjczycy powyżej 18 roku życia mogą posiadać do 30 gramów marihuany, kupować ją w licencjonowanych punktach sprzedaży detalicznej i uprawiać do czterech roślin marihuany.

Skąd to opóźnienie?

Krótka odpowiedź: polityka. Partia Konserwatywna poprosiła o zbadanie wpływu legalnej marihuany na egzekwowanie prawa, zdrowie narodowe i nieletnich. Ponadto, policja poprosiła o więcej czasu na przygotowanie wdrożenia tego nowego ustawodawstwa.

Co więcej, każde terytorium i prowincja musi stworzyć swoją własną politykę, aby wdrożyć Bill C-45. Oznacza to, że prowincje mogą ustalać własne ograniczenia wiekowe dla marihuany, tak jak to robią z tytoniem. Minister Zdrowia Ginette Petitpas Taylor szacuje, że zajmie to od ośmiu do dwunastu tygodni. Dopiero po uchwaleniu przepisów Kanadyjczycy będą mogli kupować marihuanę na poziomie federalnym, prowincji i Commonwealthu. Niestety, wygląda na to, że nie stanie się to do końca sierpnia lub września.

Konsekwencje opóźnienia wprowadzenia rekreacyjnej marihuany

Opóźnienie wprowadzenia rekreacyjnej marihuany w Kanadzie będzie miało wpływ na legalną sprzedaż marihuany. Nie wspominając o tym, że nie będziesz mógł legalnie świętować Dnia Kanady. Oznacza to, że kolejne lato nadejdzie i minie bez legalizacji marihuany.

Jednak eksperci szacują wartość nielegalnego przemysłu marihuany na 7 miliardów dolarów w samej Kanadzie. Tak długo, jak marihuana będzie nielegalna w celach rekreacyjnych, pieniądze nadal będą trafiać do zorganizowanych grup przestępczych, zamiast pobudzać lokalny, podatkowy biznes. Mimo to, niezależny senator Tony Dean z Ontario zaproponował nałożenie limitu czasowego na konserwatystów, jeśli będą dalej zwlekać z głosowaniem.

Dobra wiadomość

Niewielu jest tak naprawdę zaskoczonych tym opóźnieniem. Na szczęście większość Kanadyjczyków, premier i partia liberalna popierają legalizację. Oznacza to, że nie jest to kwestia czy, ale kiedy.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
Top