• 20 lipca 2024

Nasiona marihuany mają to do siebie, że można je uprawiać albo w pomieszczeniu albo na wolnym powietrzu. Dlatego właśnie można wyróżnić warianty outdoor oraz indor, które trzeba właśnie tłumaczyć z języka angielskiego jako zewnętrzne i wewnętrzne. Oba typy mają zalety i wady, a decyzja na jakie się decydować zależy od tego jakie mamy oczywiście warunki do prowadzenia uprawy.

Mamy więc dla Was informacje odnośnie tego czym różnią się te nasiona. Mają one oczywiście charakter informacyjny i edukacyjny, w Polsce bowiem uprawa jest zakazana i nie zachęcamy do łamania prawa.

Outdoor – uprawy na wolnym powietrzu

Jeśli ktoś nie ma takiej możliwości, by uprawę prowadzić w mieszkaniu wtedy może decydować się na nasiona outdoor, czyli takie, które będzie można wykorzystywać na wolnej przestrzeni z wykorzystaniem warunków klimatycznych i pogodowych jakie panują w danym miejscu. Nasiona takie są właśnie do tego typu uprawy przeznaczone. Ich cechą charakterystyczną będzie to, że mają one wysokie plony i mogą pozwolić na uzyskanie nawet półtora kilograma suszu. Niestety minusem jest to, że jest większe ryzyko, że rośliny zaatakuje jakaś choroba. Dlatego warto na zewnątrz wybierać takie odmiany, które są szczególnie odporne z taką poprawką, że i tak narażenie na insekty będzie bardzo duże.

Zalety

- naturalne światło oraz woda

- nie trzeba stale się opiekować

- bardzo dobre plony

- uprawa mniej zajmująca i tańsza

- ekologiczna forma uprawy.

Wady:

- młode rośliny trzeba przygotować do przeniesienia i przyzwyczaić do słońca

- uprawa tylko w lato więc jeden zbiór rocznie

- roślina narażona na pleśń, choroby i szkodniki

- trzeba dbać o nawodnienie gleby i nawozy

- przy złych warunkach pogodowych należy pamiętać o zabezpieczeniu uprawy

- plony uzależnione od pogody.

uprawa konopi indoor

Indoor – uprawa w pomieszczeniu

Odmiany takich nasion będzie się uprawiać w zamkniętych pomieszczeniach. Najczęściej dają one niskie plony, ale obfite i szybko dojrzewają. Dodatkowo można będzie osiągnąć plony więcej niż tylko raz w roku. Nasiona takie cenią sobie światło, a uprawa wymaga użycia sztucznych lamp. To jednak będzie generować większe rachunki za prąd a to sprawi, że uprawa będzie po prostu droższa. Dodatkowo będą generować ciepło co latem może być w budynku kłopotliwe. Jednak im więcej światła tym lepsze plony, taka prosta zasada uprawy. Jednocześnie trzeba uważać, by roślina nie była zbyt blisko gorącego światła, bo wtedy może być uszkodzona. W budynku trzeba więc dużo bardziej pilnować uprawy i kontrolować jej stan.

Zalety:

- mamy lepsza kontrolę nad uprawą i plonami

- nie ma zależności od pogody

- roślina do uprawy przez cały rok

- szybkie dojrzewanie

Wady:

- trzeba mieć pomieszczenie

- uprawa musi być pod kontrolą

- warunki dopasowane do etapu wzrostu rośliny

- większe koszty uprawy.

NOTKA PRAWNA

Posiadanie nasion i obrót nimi w Polsce jest legalne. Można je traktować jako pokarm, produkt kolekcjonerski czy kadzidełko. Nie można ich uprawiać, sprzedawać roślin. 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
Top