• 20 lipca 2024

Auto Duck od Dutch Passion to odmiana konopi, która od momentu wprowadzenia na rynek budzi ogromne zainteresowanie pośród growerów. Przede wszystkim związane jest z bardzo nietypowym wyglądem jaki ma dojrzała roślina. Przede wszystkim bardzo charakterystyczne są tam liście, które są podobne do typowych liści konopi.

Dopiero uformowanie się topów zdradza, że będziemy mieli do czynienia z konopiami indyjskimi. Jest to informacja bardzo dobra dla osób, które chcą cenić sobie dyskrecję. Rośliny można bowiem dość łatwo ukryć przed wzrokiem innych, nie będzie obaw, że ktoś się nimi zainteresuje i będzie chciał je zobaczyć.

Pochodzenie odmiany Auto Duck

Auto Duck to automatyczna wersja doskonale znanego i znakomitego Frisian Duck, który został potem skrzyżowany z Auto White Widow. To połączenie, które przyniosło rzeczywiście świetne efekty w postaci zioła, które ma bardzo mocne działanie. Jednocześnie charakteryzuje się tym, że ma wysoką odporność i jednocześnie jest tam stosunkowo krótki okres kwitnienia. Cechą bardzo charakterystyczną będzie tutaj to, że mamy silny, klasyczny zapach konopi w przypadku tej odmiany, będzie się on automatycznie kojarzył z tą rośliną.

Ciekawostka

Nazwa tej odmiany jest bardzo charakterystyczna a bierze się z tego, że liście tej rośliny przypominają do złudzenia kacze stopy.

Uprawa Auto Duck

Jak realizuje się uprawę?

Prezentowana odmiana konopi radzi sobie bardzo dobrze zarówno w przypadku hodowli zewnętrznej jak i wewnętrznej. W chłodniejszym klimacie oczywiście lepsza będzie uprawa pod dachem, przyniesie ona lepsze efekty. W szklarni roślina kończy swoje kwitnienie już po około 75 dniach, pod warunkiem, że będziemy mieli zapewnienie dla niej naświetlania w cyklach 20 godzinnych. Odmiana jest przy tym bardzo stabilna, raczej nie trzeba obawiać się, że coś się zepsuje. Automatyczne kwitnienie dodatkowo będzie jeszcze tą sprawę ułatwiać. Jeśli ktoś będzie niedoświadczonym growerem to dla niego będzie to rzeczywiście korzystna sytuacja, zdecydowanie łatwiej będzie mu zająć się taką uprawą i osiągnie sukces, będzie mógł liczyć na zadowalające wyniki uprawy.

Nasiona tej konopi bardzo dobrze nadają się między innymi do uprawy w przypadku warunków miejskich. Jeśli stawiacie outdoor i macie ku temu odpowiednie warunki to możecie bez obaw decydować się na testowanie tej właśnie odmiany. Przekonacie się, że dużym atutem będzie to, że mało kto będzie zwracał uwagę na taką roślinę.

Dlatego taka uprawa będzie komfortowa, nie powinna sprawić nam żadnych problemów. 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
Top