• 25 czerwca 2024

Obecnie jeśli chodzi o nasiona marihuany mamy wiele różnych propozycji dostępnych na rynku. Pojawia się takie pojęcie jak autofloweringi, które oznacza automatyczne nasiona marihuany. To nieco zaskakujące określenie, jednak warto się mu przyjrzeć. Oznacza bowiem nasiona konopi automatycznie kwitnące, dzięki czemu ich uprawa jest łatwa a zbiory będą na wysokim poziomie.

Nasiona autofloweringi sprawdzają się przede wszystkim w takich miejscach, gdzie musimy się liczyć z tym, że lato jest krótkie, a światło będzie tam zapewnione jedynie przez kilka godzin każdego dnia. Kwitną one w zależności od wieku, nie są uzależnione od cyklu dnia i nocy. Dla osoby, która będzie się zajmować uprawą będzie to oczywiście bardzo korzystna sytuacja.

Nasiona określone jako automaty będą rozpoczynać proces kwitnienia już w ciągu 2-4 tygodni od momentu kiełkowania. Niektóre są tak przygotowane, że będzie można je zbierać już po około 10 tygodniach, wtedy rzeczywiście będą osiągać dojrzałość. Co ciekawe gatunek Ruderalis określony jako dziki z Azji środkowej proces kwitnienia kończy automatycznie w ciągu mniej niż 6 tygodni co jest rzeczywiście świetnym wynikiem.

Początki takich nasion są dyskusyjne, jednak wiadomo, że odmiana Ruderalis uprawiana jest od tysięcy lat. Dziś jednak nie mamy już czystych genetycznie nasion Ruderalis. Wszystkie takie nasiona zawsze są mieszane i pojawia się tam jakiś procent genów Indica albo Sativa.

Nasiona autoflowering

Niektóre źródła podają, że oryginalnym szczepem autoflower sprzedawanym na dużą skakę będzie Lowyryder, który przygotowany został przez The Joint Doctor. Jest to skrzyżowanie Sativy z Meksyku z rosyjską odmianą Ruderalis. Obecnie uchodzi ta odmiana za zioło legendarne i jeśli chodzi o hybrydy uważa się, że jest szczególnie cenione, ponieważ ma lepsze właściwości uprawne oraz użytkowe.

Inna teoria głosi, że jeśli chodzi o nasiona autofloweringi to ich początek pojawia się w przypadku pierwszych odmian nasion oleistych Finola produkowanych w Finlandii od roku 1995 . Do dziś ta odmiana sprzedawana jest i produkowana w skali przemysłowej pod nazwą ziarna i oleju konopnego o takiej samej nazwie. Finola od początku powstania była bardzo stabilną rośliną, której właściwości były szczególnie cenione, dlatego nie powinno budzić zaskoczenia to, że jest tak popularna.

Warto podkreślić, zę w Polsce uprawa i kiełkowanie nasion marihuany jest nielegalna i grożą za to sankcje prawne. Jednak jeśli ktoś chce może legalnie nasiona kolekcjonować. Dodatkowo nie ma problemu, by w celu edukacyjnym bliżej tą roślinę poznawać.

 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
Top