• 14 stycznia 2025

Astma jest chorobą układu oddechowego, która powoduje zapalenie płuc i gardła, co niezwykle utrudnia oddychanie. Podczas ataku astmy drogi oddechowe w płucach mogą się zamknąć, a osoba cierpiąca na atak może doświadczyć duszności, kaszlu, a być może nawet śmierci. Istnieje jednak kilka wstępnych dowodów na to, że używanie marihuany do leczenia astmy może być odpowiednią alternatywą dla innych, bardziej popularnych leków. Typowe metody leczenia astmy, takie jak inhalatory steroidowe i ratunkowe, są bardzo skuteczne, ale także bardzo drogie. Stany Zjednoczone wydają ponad 55 miliardów dolarów rocznie na leczenie astmy. Osoby cierpiące na astmę mają średni roczny rachunek w wysokości około 3,500 dolarów.

Sposoby leczenia astmy bez palenia marihuany Możesz nie sądzić, że coś takiego jak marihuana może złagodzić skutki uboczne astmy. Wydaje się to trochę kontr-intuicyjne. Ze względu na charakterystykę oddechową objawów astmy, używanie marihuany do leczenia astmy jest jeszcze bardziej dalekosiężnym pojęciem. Pomysł, że konopie indyjskie pomogłyby w leczeniu objawów astmy, wydaje się śmieszny.

Podczas gdy konopie indyjskie są najczęściej spożywane poprzez wdychanie dymu, istnieją inne metody leczenia, które są bardziej odpowiednie dla osób cierpiących na astmę. Użycie paralizatora konopi (podgrzewa konopie na tyle, że uwalniają marihuanę, ale nie na tyle, by ją spalić), jadalnych jadów i nalewek (olejków umieszczanych pod językiem) zapewnia pożądane działanie kojące konopi bez konieczności palenia marihuany.

Opcje, które nie dają się wygładzić, takie jak jadłospisy i nalewki, są szczególnie dobrym wyborem dla pacjentów z astmą. Dzięki zastosowaniu marihuany medycznej w postaci jadalnej, pacjent cierpiący na astmę nie musi się martwić podrażnieniem płuc w wyniku palenia. Jest to konieczne dla pacjentów. Podrażnienia spowodowane wdychaniem dowolnego rodzaju dymu mogą wywołać niebezpieczny atak astmy, który może zagrażać życiu.

Poza korzyściami płynącymi z oszczędzania płuc w wyniku wdychania dymu, jadalne roztwory konopi indyjskich są lepszym rozwiązaniem dla chorych na astmę, ponieważ pozwalają na kontrolowaną, wyższą dawkę THC - głównego składnika chemicznego konopi.

Jak konopie indyjskie pomagają na astmę

Sposób, w jaki marihuana pomaga ludziom w leczeniu astmy, jest w rzeczywistości bardzo prosty. Konopie indyjskie są znane z właściwości przeciwzapalnych, a astma jest chorobą powodującą zapalenie płuc. Dowody sugerują również, że THC w marihuanie ma zdolność do rozszerzania płuc i dróg oddechowych, dzięki czemu oddychanie jest znacznie łatwiejsze dla osób cierpiących na astmę.

Badanie przeprowadzone w 1973 r. wykazało, że niewielka dawka THC zmniejszyła opór w drogach oddechowych o prawie 40%. W badaniu wyjaśniono również, w jaki sposób konopie indyjskie oddziałują na płuca i drogi oddechowe inaczej niż papierosy czy opiaty. "Dym z marihuany, w odróżnieniu od dymu papierosowego, powoduje raczej rozszerzenie oskrzeli niż zwężenie oskrzeli i, w odróżnieniu od opiatów, nie powoduje depresji ośrodkowego układu oddechowego".

Pojedyncze badanie z lat 70-tych nie dowodzi ostatecznie skuteczności konopi indyjskich w leczeniu astmy, ale wspiera relacje z pierwszej ręki wielu pacjentów, którzy doświadczyli objawów towarzyszących rozpraszaniu się ich dolegliwości.

Marihuana jest znana jako lek przeciwzapalny od wielu lat. Pacjenci ze skurczami, padaczką, urazem mózgu, bólem i astmą odczuwają zmniejszenie lub całkowite wyeliminowanie swoich objawów.

Lane TrachyLane ma siedzibę w Południowej Kalifornii i jest kuratorem ds. zawartości medycznej marihuany 411. Koncentruje swoje badania na poszukiwaniu historii informacyjnych, które mogą pomóc pacjentom cierpiącym na medyczną marihuanę lepiej zrozumieć ich zróżnicowaną medycynę.

Komentarze Marihuana medyczna 411 wartości, dostarczająca naszym czytelnikom informacji na temat najnowszych tematów związanych z marihuaną, w celach edukacyjnych, a nie dla celów rzecznictwa. Nie jest to organizacja oparta na rzecznictwie. W przypadku pytań dotyczących konkretnych dolegliwości należy skonsultować się z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
Top